mnaemnae noesis

Τo Σχέδιo Δράσης με τίτλο «Κόρινθος & 1ο Ημερήσιο ΕΠΑ.Λ. Κορίνθου» – Σημεία Ενδιαφέροντος στον 21ο αιώνα, υλοποιήθηκε το σχολικό έτος 2019 - 2020 στα πλαίσια του Προγράμματος «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑ.Λ.», το οποίο είχε γενικό σκοπό την ανάπτυξη της προσωπικότητας, της κοινωνικότητας, των δεξιοτήτων, της συνεργασίας μεταξύ μαθητών και εκπαιδευτικών. Στόχος του ήταν ο εμπλουτισμός της εκπαιδευτικής διαδικασίας στην Επαγγελματική Εκπαίδευση, η επαύξηση του κύρους και της ελκυστικότητάς της, η ανακατασκευή προκαταλήψεων και η εξωστρέφεια.

Το παρόν Σχέδιο Δράσης περιλαμβάνει τρεις (3) υποδράσεις:

• υποδράση 1 με τίτλο: «Υπάρχει στο χάρτη: 1ο Ημερήσιο ΕΠΑ.Λ. Κορίνθου»
  • υποδράση 2 με τίτλο: «Σημείο Ενδιαφέροντος: Κόρινθος – Μια Ευρωπαϊκή Πόλη στην Ελλάδα»
  • υποδράση 3 με τίτλο: «Έξυπνη Διαχείριση Στάθμευσης Μοτοποδηλάτων»

Έντυπα Σχεδίου Δράσης:

Παραδοτέα Σχεδίου Δράσης

Υποδράσης 1 Υποδράσης 2  Υποδράσης 3
 PDF Οδηγός Σπουδών 2020-21 PDF Παρουσίαση υποδράσης 2  PDF Παρουσίαση υποδράσης 3

Το παρόν Σχέδιο Δράσης υλοποιήθηκε στο μέγιστο βαθμό εξ αποστάσεως λόγω των μέτρων πρόληψης και προστασίας για τη διασπορά της λοίμωξης SARS-CoV-2 (Covid-19) στις σχολικές μονάδες.

Πολλές υποδράσεις δυστυχώς δε μπόρεσαν να πραγματοποιηθούν λόγω ότι έπρεπε οι ομάδες εργασίας να συναντηθούν δια ζώσης.

Η επίσκεψη στα Τρίκαλα Θεσσαλίας ακυρώθηκε.

Φωτογραφικά στιγμιότυπα από την υλοποίηση της δράσης

Υποδράση1 image1  Υποδράση1 image2  Υποδράση3 image1  Υποδράση3 image2  Υποδράση3 image3