ekthesh5 6may22

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία από την Πέμπτη 5 Μαΐου 2022 έως τη Δευτέρα 30 Μαΐου 2022, η έκθεση των μαθητριών μαθητών του τομέα Εφαρμοσμένων Τεχνών και του τομέα Δομικών Έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος και Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού στο Καλογεροπούλειο Ίδρυμα.

Στην έκθεση παρουσιάστηκαν έργα, που πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια των σχεδιαστικών και εργαστηριακών μαθημάτων του προγράμματος σπουδών των παραπάνω Τομέων.

Ειδικότερα, για την Β΄ τάξη του Τομέα Εφαρμοσμένων Τεχνών, εκτέθηκαν έργα Ελευθέρου Σχεδίου, Βασικών Αρχών Σύνθεσης ενώ έγινε ψηφιακή παρουσίαση των φωτογραφιών των μαθητριών-μαθητών του Τομέα, που τραβήχτηκαν  στα πλαίσια του μαθήματος της Φωτογραφίας.

Η Γ’ τάξη Γραφικών τεχνών παρουσίασε  έργα Ελευθέρου Σχεδίου, Γραφιστικών Εφαρμογών, Ψηφιακού Σχεδιασμού Εντύπων και Τεχνολογίας Εκτυπώσεων.

Οι μαθητές που έλαβαν μέρος είναι:

Από τον τομέα Εφάρμοσμένων Τεχνών:

Β΄ εφαρμοσμένων
  • ΔΕΛΙΤΣΙΚΟΥ ΕΛΕΝΗ
  • ΖΩΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ
  • ΚΕΒΑΝΙ ΛΟΥΙΖΑ,
  • ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
  • ΤΖΕΡΤΖΕΒΕΛΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ
  • ΤΟΥΝΤΑ ΑΓΓΕΛΙΚΉ-ΣΤΕΦΑΝΙΑ
  • ΧΑΡΤΣΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ.
  • Γ΄ Γραφιστών
    • ΚΑΤΡΙΝΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ
    • ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
    • ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
    • ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΝΙΚΗ, ΠΕΡΤΖΟΚΑ ΜΑΡΙΑ

Από τον τομέα Δομικών Έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος και Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού:

• Β΄ Δομικών:
    • ΓΚΙΟΚΑ ΡΕΝΤΙΟΝ
  • Γ΄ Δομικών
    • ΚΑΝΤΡΙΟΥ ΒΕΝΕΡΑ
    • ΛΑΓΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
    • ΣΔΡΑΛΗ ΣΟΦΙΑ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων, εύχεται κάθε επιτυχία στους αποφοιτήσαντες και ευχαριστεί θερμά το Καλογεροπούλειο Ίδρυμα για την ευγενική διάθεση του χώρου που πραγματοποιήθηκε η έκθεση.

Φωτογραφίες την έκθεση

Τα έργα των μαθητών