mnaemnae noesis

Τo Σχέδιo Δράσης με τίτλο «ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ & ΔΩΡΕΑ» – Δύο απλές λέξεις, Μεγάλης όμως Σημασίας, υλοποιείται το σχολικό έτος 2021 - 2022 στα πλαίσια του Προγράμματος «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑ.Λ.», το οποίο είχε γενικό σκοπό την ανάπτυξη της προσωπικότητας, της κοινωνικότητας, των δεξιοτήτων, της συνεργασίας μεταξύ μαθητών και εκπαιδευτικών. Στόχος του ήταν ο εμπλουτισμός της εκπαιδευτικής διαδικασίας στην Επαγγελματική Εκπαίδευση, η επαύξηση του κύρους και της ελκυστικότητάς της, η ανακατασκευή προκαταλήψεων και η εξωστρέφεια.

Το παρόν Σχέδιο Δράσης περιλαμβάνει τρεις (3) υποδράσεις:

• υποδράση 1 με τίτλο: Δημιουργία Δανειστικής Βιβλιοθήκης – Χώρου Δημιουργικής Απασχόλησης & Ψυχαγωγίας στο Σχολείο μας
  • υποδράση 2 με τίτλο: Επισκευάζουμε – αναβαθμίζουμε εξοπλισμό ΤΠΕ. Μειώνουμε τα ηλεκτρονικά σκουπίδια του πλανήτη μας
  • υποδράση 3 με τίτλο: Εικαστική προσέγγιση της έννοιας του «ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ» και της «ΔΩΡΕΑΣ»

Έντυπα Σχεδίου Δράσης:

Παραδοτέα Σχεδίου Δράσης

• Σύνδεσμος "Δανειστικής Βιβλιοθήκης"

Φωτογραφικά στιγμιότυπα από την υλοποίηση της δράσης